Ақмола облысы білім басқармасының Целиноград ауданы білім бөлімі Ақмол ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа села Акмол отдела образования по Целиноградскому району управления образования Акмолинской области"

Біз әлеуметтік желідеміз

Мектеп директорының блогы

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Тағамдар музыка әлемінде

20.05.2017

 Күні: 05.04.2017

Сынып: 1а

Мұғалім:

Қатысқандар саны: 21

Қатыспағандар саны:2

Жумабаева А.А.

Сабақтың тақырыбы

Тағамдар музыка әлемінде

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.1.1 тыңдалған музыкалық шығарманың көңіл- күйін, ырғағын, екпінін,  динамикасын анықтау

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Тағамдардың атауларын біледі, нота шырқайды, жаңа әнді үйренеді.

Көбі: Анық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. Сабақты тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Нота желісінде «Соль»-«Ми» ноталардың орнын жаттайды, жемістердің атауларын нотаға салып әндетеді.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Жемістердің атауларын нотаға салып, шырқай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды үлкенге, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. Өнерді  бағалауға  үйрету.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі,  ағылшын тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым,  бейнематериал

Тілдік құзыреттілік

Тағам еда food

Сусын напиток drink

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы

жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

Сәлемдесу  /әуенмен/

Ертеңгілік шеңбері

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!  Келісесіңдер  ме?

 

 

Шаттық шебері

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

1 минут

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 минут

 

 

 

 

 

 

10 минут

 

 

 

 

3 минут

 

     

2 минут

 

3 минут

5 минут

2 минут

 

 

 

 

 

 

3 минут

«Қазақ дастарханы»  әні  аудиожазбадан орындалады.

Сұрақтарғы жауап беру:

Ән не туралы?

Әннің көңіл-күйі қандай?

Әннің екпіні қандай?

Ал, динамика жағынан не айта аласыңдар?

Жарайсыңдар!  Сендердің тыңдағандарың халық әні «Қазақ дастарханы». Енді маған айтындаршы дастархан әзірлегенде не қоямыз?

Тағамдар

Сусындар

Жемістер

Тәттілер

Қазір біз нота-карточкалар арқылы 3 топ құрамыз.

Тағам тобы

Жемістер тобы

Сусындар тобы

Бейнематериал. Қонақ күту саалты.

- Үйде қонақ күту – ғанибет саналғанымен, үлкен жауапкершілікті де талап етеді. Келген қонағыңыз өзін жайлы сезініп, риза болып кету үшін не істеу керек? Мұндайда күтіп алатын үй иесі мен оның әрекеттеріне көп нәрсе байланысты.  

- Үйімізге қонақтарды біз түрлі себептермен шақырамыз: әдетте  Жаңа  жыл, Наурыз сияқты мейрамдарда, мерей той, туған күн деген сияқты атаулы даталарда немесе жай кездесіп, әңгімелесіп қайтуға. Себебіне байланысты қонақтарды да соған сай шақыру керек. Егер үлкен той болса, онда арнайы шақыру билеттерін жібереді, ал отбасылық кішігірім отырыстарға қонақтарды ауызша, телефонмен де шақыруға болады. Қонақтарға да дайындыққа уақыт беріп, алдын ала шақырған абзал.

- Балалар, сіздердің алдарыңызда топтың атына сәйкес суреттер  бар.

Топтық  жұмыс:

«Тағам» тобы: ас туралы мақал-мәтел, нақыл сөздер ойлау.

«Жеміс тобы»: боялмаған жемістерді бояп,   ол жемісті сипаттап беру.

«Сусын» тобы: сусындардың пайдасы қандай?

Жаңа сөздер жаттау.

Өзіндік массаж.

Жаңа ән үйрену

«Қазақ дастарханы»

Тыңдалым

Айтылым

Жатталым

Сергіту  сәті

Музыка тыңдап, сәйкес суреттің қасына топтасу.

Тапсырма орындау.

Балалар, сөздерді қандай дәптерге жазамыз?

Сандарды қандай дәптерге жазамыз?

Ал нотаны біз нота дәптеріне жазамыз. Бұл дәптерде 5 жолақ болады. Астынан бастап санаймыз.

«Соль»  және  «Ми» ноталарын әндетіп, шырқау және оларды  нота  желісіне  дұрыс  орналастыру.

«Сиқырлы қоржын» ойын ойнау. Жемістердің атауларын «соль» және «ми» ноталарына қосып шырқау.

Видео-тапсырма

Аспаптық ансамбль

Формативтік бағалау

Балалар бірін бірі бағалайды.

Қатты шапалақ –қанағаттандырды.

Ақырын шапалақ-толық емес.

Үнсіздік- қанағаттандырмады.

Әр бала өзін-өзі  бағалайды:

Қандай тапсырма маған қиын болды?

Менің бүгінгі сабақта үйрендім.

Тереңірек білгім келеді.

Үйренгім келеді

  Аудиожазба

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тағам, жеміс, сусын бейнеленген карточкалар

 

 

 

Тренинг

 

 

 

 

 

 

 

 

  Бейнематериал

 

 

 

Суреттер

 

Массаж

 

Карточкалар

Қоржын, жемістердің муляждары    

Видео

Муз. аспаптар: тоқылдақ, бубен, кастаньет, маракас, үшбұрыш, асатаяқ.

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді  бас бармақ арқылы бағалау.

 

 

 

Просмотров: 1568


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст