Тарих, орыс тілі және әдебиет онкүндігі

31.01.2019

Ағымдағы жылдың 14 -24 қаңтар аралығында "сөз өнері" атты орыс тілі, әдебиеті және тарих әдістемелік бірлестігі осындай онкүндік өткізді. Осы онкүндіктің мақсаты:

•  қазіргі жағдайда тіл білімін меңгеру, барлық тіл нормаларын меңгеру;
  • сөйлеу әрекетінің түрлі түрлерін меңгеру ;
  • сабақта оқушылардың үлгерімі мен белсенділігін арттыру;
  •  басқа халықтардың мәдениетіне, тарихына, дәстүрлеріне баулу;
  • жалпы оқу шеберлігі мен дағдыларын қалыптастыру;

Онкүндік аясында көптеген қызықты сабақтар мен конкурстар өткізілді. Р. Эмерсон айтқандай "тіл-бұл жерде өмір сүріп жатқан әрбір адам өз тасын әкелген қала", сондай-ақ әр мұғалім іс-шараны ерекше өткізуге тырысты.

Онкүндік ашылудан басталды, онда орыс асханасының дастарханы жайылды. А. С. Пушкиннің шығармалары бойынша ең үздік сурет және ең үздік шығарма конкурсы жарияланды. Борамбаев Н.С. тарих пәнінен ашық сабақ өткізді, Г. В. Матвиевская, К. А. Әлім орыс тілінен ашық сабақтар өткізді, Б. Е. Сарсенбаева Тютчева лирикасы бойынша үздік әдебиет сабағын өткізді. 1-ші қазақ сыныптарында "Мен және менің отбасым" атты жобалар конкурсы болды, онда олар орыс тілінде өз отбасылары туралы айтты, өлеңдер оқыды және әндер айтты. (мұғалімдер Айсина А. М. және Бекимова К. М.)

Онкүндік аясында көптеген қызықты сабақтар өткізілді және мектеп кітапханасында орыс әдебиеті мен тарихтан кітаптар, журналдар, фотосуреттер көрмесі ұйымдастырылды, сонымен қатар З. С. Жунусова ойын түрінде "Пойми меня" атты ерекше сайыс өткізді.

В литературный вечер «Огонь всей ночи» дети и их родители, учителя творчески прочитают произведения любви, а гости из районной библиотеки представят любовную лирику Абая, пели песни и путеводители гостям и учителям. V. Большое спасибо Матвиевской.

Десять дней и окончание церемонии награждения прошли в «Пушкинских чтениях», которые прошли с большим волнением.